חומרי דישון


את המים ואת כל שאר החומרים הנחוצים לשם ההתפתחות המיטבית שלהם. הקרקעות שלנו בישראל נמצאים בחוסר חלקי ולעיתים אפילו מלא של החומרים אשר להם זקוקים הצמחים בכדי שיוכלו להתפתח היטב. מכאן נולד למעשה הצורך בהפקת מוצרים אשר ימלאו את החסר הזה.

חשיבותם של חומרי הדשן
הדשנים אלו הם אבני הבניין המסייעים ליצירה בריאה של רקמות הצמח השונות. החל מהנביטה של הצמח ועד להבשלה של הפרי.

ישנם דשנים שונים אשר לכל אחד מהם תפקיד שונה בצמח. הדשנים משמשים בכל המעגלים של חילוף החומרים בצמח וכך הם מאפשרים את הצמיחה האופטימלית שלו. הם מסייעים בהורקת העלים ולפריחתם של הפרחים, תומכים בחנטה (השלב של המעבר מפרח לפרי) הם גם מסייעים לשמור כי הפרי יישאר על העץ ולא ינשור טרם עת.

 

כולנו יודעים כי הצמחים זקוקים לחומרי דישון. אך לא כולנו יודעים ממה מורכבים חומרי הדישון ואיך הם מועילים בפועל לצמח. ננסה ללמוד מעט על הנושא...

כל מי שמגדל צמחים בגינה, יודע כי עליו לדאוג שיהיו לו חומרי דישון. בלעדיהם, הצמחים לא יצמחו היטב. השורשים ייפגעו, הגינה תהיה רגישה למזיקים או מחלות ועוד. ננסה להבין למה בעצם צריך את חומרי הדישון הללו ומה הם נותנים לצמחים.

למה צריך לדשן?
ראשית נסביר מעט על תהליך הצמיחה של הצמח. לאחר שאנחנו שותלים את הצמח הוא מתחיל להכות שורשים באדמה. לאחר שהשורשים הראשוניים התפתחו הם מתחילים לינוק מהאדמה את כל מה שנחוץ להם לצורך הצמיחה.
 

איך נדע כי העץ שלנו זקוק לדשן?
למעשה לכל עץ ולכל צמח ישנם דרכים משלו לאותת לנו כי הם זקוקים לחומרי דישון. לרוב יבוא לידי ביטוי המחסור בדשן, בעלי הפרי. אם זה בגודלם של העלים ואם זה בצורה שלהם, בגודל הפירות, בעורקי העלים המתכהים ועוד. לכל צמח 'סימני המצוקה' שלו אותם יש ללמוד ולהכיר.

חשוב לדעת כי עודפי דישון אינם טובים לעץ והם עלולים להזיק לו.

משתלות וונדי – עולם הגן - כל מה שהגינה שלכם צריכה וכל מה שהעץ שלכם רוצה! 
 
 

סניפים:

סניף עד הלום 
טל': 072-33-80-508 | פקס: 8659918 - 08

סניף שילת
 טל': 074-767-94-46 | פקס: 9765508 - 08

 

משתלת וונדי - נשמח לעמוד לשירותכם ולייעץ:

הצטרף
הרשמו לקבלת הניוזלטר שלנו:
 
  שתילים וצמחים לגינה     עצי נוי     עצי פרי     חומרי דישון     צמחי תבלין     זרעים לירקות     ייעוץ בעיצוב הגינה     כלי גינון  
  ייעוץ בתיכנון גינה     זרעי ירק     כדים מכל העולם     עצי פרי טרופים     צמחי אביב     צמחים לתלייה     תכנון מרפסת     צמחים עונתיים     שתילי מרפא     שתילי תבלין     דישון אורגני     משתלת ירקות     צמחי נוי לגינה     עציצי נוי